Nabór otwarty Partnera do wspólnego przygotowania i realizacji projektu
w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 –2020,
Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy,
Konkurs: POWR.01.02.01-IP.10-02-002/20
Ogłaszający nabór:
Centrum Doradztwa i Szkoleń Europrojekt J. Juszczyńska, D. Juszko spółka jawna
Róży Wiatrów 5/7 m.9
53-023 Wrocław
NIP: 8992602202
REGON:020513014
KRS: 0000278121
I. PODSTAWA PRAWNA
Na podstawie wymagań dotyczących partnerstwa oraz Wytycznych w zakresie kwalifikowalności oraz SZOOP PO WER, Centrum Doradztwa i Szkoleń J. Juszczyńska, D. Juszko sp. jawna ogłasza otwarty nabór na partnera projektu (pełniącego rolę lidera projektu), w celu wspólnego przygotowania i realizacji projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 –2020, Działanie Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy.
Nabór partnera jest prowadzony w celu ubiegania się o dofinansowanie w konkursie o numerze POWR.01.02.01-IP.10-02-002/20, ogłoszonym przez Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy.
II. CEL PARTNERSTWA:
Wspólne opracowanie wniosku i realizacja projektu pn.: „Młodzi przedsiębiorcy” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 –2020, Działanie 1.2 Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy, Konkurs: POWR.01.02.01-IP.10-02-002/20.
Konkurs dotyczy naboru wniosków o dofinansowanie projektów składanych w ramach:
TYP PROJEKTU 4 – WSPARCIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI
Instrumenty i usługi rynku pracy służące rozwojowi przedsiębiorczości i samozatrudnienia:
- wsparcie osób młodych w zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej poprzez udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa oraz szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej, a także wsparcie pomostowe.
Projekt zakładać będzie realizację kompleksowego wsparcia w zakresie zakładania i prowadzenia własnej działalności gospodarczej obejmującego wyłącznie następujące elementy:
- szkolenia umożliwiające uzyskanie wiedzy i umiejętności niezbędnych do podjęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
- udzielenie pomocy bezzwrotnej (dotacji) na utworzenie przedsiębiorstwa,
- finansowe wsparcie pomostowe wypłacane przez okres do 6 miesięcy od dnia rozpoczęcia prowadzenia działalności gospodarczej.
Więcej informacji o konkursie: https://power-wupdolnoslaski.praca.gov.pl/-/12771558-konkurs-nr-powr-01-02-01-ip-10-02-002-20
III. ZAKRES PARTNERSTWA:
Szczegółowy zakres działań i opis zadań poszczególnych partnerów będzie wskazany we wniosku o dofinansowanie projektu, który zostanie przygotowywany wspólnie przez partnerów. Stroną porozumienia oraz umowy o partnerstwie nie może być podmiot wykluczony z możliwości otrzymania dofinansowania ani podmiot, z którym rozwiązano w trybie natychmiastowym umowę o dofinansowanie projektu realizowanego ze środków PO WER z przyczyn leżących po jego stronie (nie dotyczy to jednostek sektora finansów publicznych).
Oczekuje się, że partner, pełniący rolę lidera w projekcie, wniesie niezbędne doświadczenie wymagane przez dokumentację konkursową oraz wykaże się niezbędnym zapleczem kadrowo – technicznym na obszarze wskazanym w niniejszym dokumencie, co przyczyni się do wspólnego osiągnięcia celów i wskaźników projektu.
Wymagania dotyczące partnera projektu, który będzie pełnił rolę Lidera projektu :
O partnerstwo mogą ubiegać się podmioty wyszczególnione w SZOOP PO WER, tj. Instytucje Otoczenia Biznesu.
Wnioskodawca – rozumiany jako Lider projektu:
– to podmiot prowadzący działalność na rzecz rozwoju przedsiębiorczości, nie działający dla zysku lub przeznaczający zysk na cele statutowe zgodnie z zapisami w statucie lub innym równoważnym dokumencie założycielskim, posiadający bazę materialną, techniczną i zasoby ludzkie oraz kompetencyjne niezbędne do świadczenia usług na rzecz sektora MŚP oraz
– posiada co najmniej 3 letnie doświadczenie w zakresie udzielania dotacji, pożyczek lub poręczeń na utworzenie lub rozwój przedsiębiorstw w okresie ostatnich 6 lat od dnia złożenia wniosku o dofinansowanie oraz
– posiada siedzibę na terenie województwa dolnośląskiego, w którym będzie realizowany projekt.
O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty, które podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych, nie figurują w „Rejestrze podmiotów wykluczonych” prowadzonym przez Ministra Finansów oraz wnioskodawca lub partner/partnerzy (o ile dotyczy), z którymi rozwiązano w trybie natychmiastowym umowę o dofinansowanie projektu realizowanego ze środków PO WER z przyczyn leżących po jego stronie (nie dotyczy jednostek sektora finansów publicznych).
Do konkursu mogą przystąpić podmioty, które:
Prowadzą działalność, której zakres jest zgodny z celami partnerstwa.
- Nie zalegają z uiszczaniem wobec Urzędu Skarbowego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadków gdy podmiot uzyskał przewidziane prawem zwolnienie, odroczenie, rozłożenie na raty zaległych płatności lub wstrzymanie w całości wykonania decyzji właściwego organu lub złożył do właściwego organu wniosek o stosowną ulgę.
- Posiadają potencjał kadrowy, organizacyjny i finansowy umożliwiający realizację projektu w zakresie zadań partnera:
- a) przez niezbędny potencjał kadrowy rozumie się: dysponowanie kadrą mającą doświadczenie w przygotowaniu i/lub realizacji wniosków o dofinansowanie projektów współfinansowanych ze środków UE, która będzie mogła być zaangażowana w przygotowanie i realizację projektu.
- b) przez niezbędny potencjał finansowy rozumie się: spełnienie warunków wynikających z zapisów Regulaminu konkursu nr01.02.01-IP.10-02-002/20.
- Deklarują uczestnictwo w realizacji projektu na wszystkich etapach, w tym na etapie przygotowania wniosku o dofinansowanie.
Jeden podmiot może złożyć tylko jedną ofertę. Nie będą przyjmowane oferty składane w ramach partnerstwa podmiotów.
IV. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I ZŁOŻENIA OFERTY
Podmiot ubiegający się o wybór partnera w procedurze konkursowej jest zobowiązany do przedłożenia oferty tj. Formularza zgłoszeniowego, którego wzór określa załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia (dokument w oryginale i podpisany przez upoważnione osoby lub uwierzytelniona kopia).
V. TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA OFERT:
- Ofertę wraz z załącznikami należy przedstawić w języku polskim w formie pisemnej.
- Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
- Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach konkursu powinny być podpisane przez osobę/osoby upoważnione do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji, wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub prawidłowo spisanego pełnomocnictwa (pełnomocnictwo należy dołączyć do oferty).
- Ofertę wraz z załącznikami należy dostarczyć w jednym egzemplarzu w zaklejonej kopercie osobiście lub listownie na adres: Centrum Doradztwa i Szkoleń Europrojekt J.Juszczyńska, D.Juszko sp.jawna, ul. Kamienna 16 a, 59-300 Lubin lub e-mailem na adres: d.juszko@cdis-europrojekt.pl.
- Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 24.07.2020 r. w godzinach pracy Centrum Doradztwa i Szkoleń Europrojekt J. Juszczyńska, D. Juszko spółka jawna, tj. od 9.00 do 15.00. Decyduje data wpływu oferty. Oferty, które wpłyną po tym terminie nie będą rozpatrywane.
- Po upływie terminu składania ofert, Ogłaszający dokona ich otwarcia, a następnie przeprowadzi czynności badania i oceny złożonych ofert w celu wyboru ofert najkorzystniejszych. (termin rozstrzygnięcia)
Dane osób do kontaktu w sprawie naboru: Dorota Juszko – Smolańska , tel. 605 202026; mail: d.juszko@cdis-europrojekt.pl.
VI. DODATKOWE INFORMACJE:
W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym w drodze niniejszego konkursu podmiotem, Ogłaszający konkurs zastrzega sobie prawo zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, którego oferta uzyskała następną w kolejności najwyższą liczbę punktów.
Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji partnerstwa, rozstrzygnięcia niniejszego konkursu bez wyboru żadnego z oferentów, jaki i do unieważnienia konkursu w każdej chwili bez podania przyczyn.
Ogłaszający zastrzega sobie prawo rozwiązania partnerstwa zawiązanego z wybranym oferentem w przypadku niezłożenia projektu w konkursie w ramach Działania 1.2 PO WER.
W razie wystąpienia istotnej zmiany okoliczności, powodującej, że wyłonienie partnera nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć, w chwili ogłaszania konkursu, ogłaszający konkurs może unieważnić postępowanie konkursowe.
Ogłaszający konkurs może odstąpić od podpisania umowy partnerskiej, jeżeli środki z Unii Europejskiej, które ogłaszający konkurs zamierzał uzyskać na realizację projektu partnerskiego, zgodnie z celem partnerstwa, nie zostały mu przyznane.
Załączniki: